Rövid leírás
Kinek szól a képzés?
Tartalom és képzési célok
A kommunikáció fontossága
Annak felismerésével, hogy a kommunikáció az életünk minden területét átszövi, rájövünk, hogy érdemes időt és energiát fordítani a kommuinkációs készségeink folyamatos fejlesztésére.
Kommunikációs szintek és stílusok
A kommunikáció összetett folyamat, ezért a különböző szintek, stílusok megismerése segíti a résztvevőket abban, hogy a „sorok között olvassanak”, és ezáltal azt is értsék, ami nem lett kimondva a beszélő részéről.
Aktív hallgatás és kérdéstípusok
A sikeres kommunikáció igazi két „csodafegyveréről” beszélünk itt, amelyek segítségével kézbe tudod venni a kommunikáció vezetését, és így proaktívan veszel részt a kívánt eredmények elérése érdekében, a siker megvalósítása érdekében.
Paraverbális kommunikáció
A kommunikáció nem csak szavak, erre már Albert Mehrabian is felhívta a figyelmünket, itt a képzésen megmutatjuk és begyakoroljuk mindazokat az elemeket, amelyek szerepet játszanak a sikeres kommunikációban.
Túllépés a kommunikációs akadályokon
A kommunikációt rengeteg tényező zavarhatja és zavarja is meg. Ha nem akarjuk, hogy a kommunikációnk sikere a zavaró tényezőknek legyen kitegye, akkor érdemes felkészüljünk mindazokkal a módzserekkel, technikákkal, taktikákkal, amelyek minimálisra csökkentik ezek hatását.
A meggyőzés törvényei
A sikeres kommunikáció feltétele az, hogy mindenki elérje azt, amit szeretne. A „néma gyereknek az anyja sem érti a szavát” alapján nem várhatjuk, hogy a másik fél kitalálja a szándékunkat, és ha meggyőzően mutatjuk be azt, az eredmények nem maradnak el.
Nehéz beszélgetések vezetése
A mindennapi élet részét képezik a nehéz helyzetek, s ha úgy döntünk, hogy ezekről beszélni akarunk, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy mit, mikor, és hogyan mondunk a többieknek. Nagy mértékben ezen múlik a helyzet kimenetele.
Visszajelzések adása és fogadása
Mi, emberek, éhezzük a visszajelzéseket, mert ezekből kiindulva építjük fel az énképünket, a képet mindarról, amit teszünk és nem teszünk a mindennapokban. Amikor megtanuljuk megfefelően adni és fogadni a visszajelzéseket, akkor egy nagyon eredményes fejlődési folyamat részévé válunk.
Tudástranszfer és zárókör
A képzés nem maradhat az ismeretek felhalmozásának szintjén, ha igazi eredményeket akarunk, akkor következetes munkával tudjuk a tanulást igazi mély szinten megélni, ennek az első lépése az, hogy elkészítjük a tanulás életbe ültetésének tervét.